More

Mesi i Argentina savladali Hrvatsku i izborili finale Svjetskog prvenstva

Fudbaleri Argentine pobijedili su Hrvatsku u polufinalu Svjetskog prvenstva sa sigurnih 3:0. „Vatreni“ nisu mogli napraviti još jedno iznenađenje, nakon što su u prošloj rundi eliminisali ljute rivale Argentinaca selekciju Brazila (2:1).

„Gaučosi“ su poveli u 34. minuti kada je Lionel Mesi (Messi) realizovao penal koji je prethodno izborio Julian Alvarez. Hrvatska se nije oporavila od primljenog gola, a pet minuta kasnije Alvarez je matira Dominika Livakovića.

Isti igrač je postigao gol u 69. minuti za konačnih 3:0. Mesi je sjajno prošao, izlomio je Joška Gvardiola, a onda kao „na tanjiru“ servirao gol Alvarezu.

Hrvatska je praktično bila bez šansi na ovoj utakmici, ali iza „Vatrenih“ je odličan nastup u Kataru. Imat će priliku doći do medalje, u meču za treće mjesto.

Što se Argentine tiče, u finalu će igrati s boljim iz duela Francuske i Maroka koji se igra večeras.