More

ŽFK Lokomotiva Brčko: Vrijedno radimo i nižemo uspjehe

Iako su u svom gradu stavljene na margine sportskih dešavanja i zaboravljene od svih relevantnih gradskih struktura, lokosice vrijedno rade i nižu uspjehe.

Nakon dugih deset mjeseci bez utakmica, izdržanog karantina, individualnog rada i teških priprema lokosice su odlično započele novu sezon Ženske premijer lige Bosne i Hercegovine. Dvije odlične utakmice i dvije visoke pobjede u samo 5 dana.

Prva utakmica u Modriči donijela je i prvo slavlje. Pobjeda rezultatom 5:1 uz odličnu igru, posebno u drugom poluvremenu.

Het trik Marije Damjanović uz golove Ajle Faćić i Nikoline Vujadin bili su više nego dovoljni za ubjedljivu pobjedu nad ekipom Modriče.

Uz vrlo malo odmora, ali veliku posvećenost, htijenje i borbenost lokosice su ušle u drugu utakmicu.

U goste su stigle igračice Banja Luke. Domaćinstvo nakon skoro godinu dana, utakmica bez publike u čudnom ambijentu donijela je još jednu ubjedljivu pobjedu lokosica.

Uprkos jako visokoj temperaturi vazduha, lokosice su od prvog minuta igrale maksimalno angažovano.

Odličnu predstavu sa po dva gola su začinile Marija Damjanović i Nikolina Vujadin, a prvenac u dresu lokosica postigla je i novopridošla Sladjana Smiljanić.

Ono što slijedi je utakmica protiv ekipe Fortune iz Živinica koja je na programu već u subotu.

Lokosice očekuje utakmica sa čvrstom i borbenom ekipom koja je u prva dva kola osvojila bod u meču protiv Radnika, a izgubila susret od ekipe Emine iz Mostara. Lokosice su odlučne da idu punom parom naprijed.

Ostaje da vidimo hoće li i dalje gaziti same, reprezentovati grad sportski, na najvišem nivou ili će neko da se sjeti da prave sportske vrijednosti treba pomoći, gurati, nagraditi… pred nama je.

Autor: ŽFK Lokomotiva Brčko