More

Remi u Zenici.

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Grčke su podijelili bodove na Bilinom Polju u okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine odigravši neriješeno 0:0.

Iako su naši igrači tražili trijumf u možda presudnom duelu za drugo mjesto u grupi H, Zmajevi nisu mogli na prepunom stadionu u Zenici probiti čvrsti blok Grka, kojima je večeras bio dobar i bod.

Zmajevi su bili nešto bolji protivnik u prvih 45 minuta, ali je golman grčke selekcije Karnezis odbranio nekoliko dobrih šuteva bh. nogometaša.

Prvu veliku šansu BiH je imala u 12. minutu kada se Višća našao u dobroj prilici pred grčkim golom nakon pasa Ibiševića, ali je njegov šut odbranio Karnezis.

Kenan Kodro, koji je zamijenio povrijeđenog Lulića, šutirao je sredinom prvog poluvremena direktno u Karnezisa, a deset minuta kasnije iz slobodnog udarca prijetio je Pjanić, međutim njegov šut odlazi pored gola.

Gosti su u prvom poluvremenu igrali dosta defanzivno i uglavnom su čekali na svoje prilike iz kontranapada pa do kraja poluvremena promjene rezultata nije bilo.

U nastavku je igra dodatno splasnula, što su Grci znali iskoristiti i držati loptu daleko od svog gola.

Najbolju priliku za našu reprezentaciju propustio je Džeko u 75. minuti, a zanimljivo da je selektor Zmajeva Baždarević ubrzo zamijenio ranije uvedenog Kodru.

Grci su pred sami kraj mogli i do vodstva, ali je Mantalos prebacio gol nakon što je izašao sam pred Begovića.

Grčka je nakon utakmice u Zenici ostala na drugom mjestu grupe H kvalifikacija za Mundijal, dok je Bosna i Hercegovina trećeplasirana s bodom manje od večerašnjeg protivnika.