More

Nogometaši Juventusa pobijedili su u Monacu u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka domaću ekipu rezultatom 2:0.

Obje ekipe prošlog vikenda praktično su riješili pitanje osvajanja nacionalnih prvenstava pa su se mogli na miru spremati za večerašnji duel.

U prvom poluvremenu viđen je dobar nogomet sa nekoliko sjajnih prilika za postizanje golova, a posebno se istakao golman Juventusa Buffon kada je u 16. minuti odbranio udarac Mbappea.

Stara dama u vodstvo je stigla u 29. minuti nakon sjajne timske akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača Juventusa. Na kraju je Dani Alves odlično petom dodao Higuainu, koji iz dobre situacije ne griješi.

U drugom poluvremenu Monaco je zaigrao znatno ofanzivnije, ali uprkos nekoliko dobrih šansi, nije bilo rješenja za Juventusov gol.

Najbolje prilike propustili su Falcao i Silva, a s druge strane zaprijetio je Marchisio.

Pola sata prije kraja meča Juventus je postigao i drugi gol. Akteri opet isti. Dani Alves je bio asistent, a večeras sjajni Higuain svojim drugim golom postavio je konačnih 0:2.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić odigrao je gotovo cijelu utakmicu u dresu pobjedničke ekipe jer je zamijenjen minut prije isteka regularnog dijela susreta.