More

    Večeras se igra finale Svjetskog prvenstva u pikadu, evo koliko će zaraditi pobjednik

    Britanac Luke Littler (17) i Nizozemac Michael van Gerwen (35) igrat će večeras od 20:45 sati finale Svjetskog prvenstva u pikadu.

    Littler je i prošle godine bio u finalu Svjetskog prvenstva, ali je izgubio od imenjaka Humphriesa koji je trenutno prvi igrač svijeta te je ispao u osmini finala od Petera Wrighta.

    Talentovani Littler je u polufinalu sa 6:1 u setovima izbacio Stephena Buntinga i ovo će mu biti drugo finale u drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu.

    S druge strane, Van Gerwen igra sjajno na ovom turniru te su britanski mediji pisali da bi ovo mogao biti njegov veliki povratak na sam vrh svjetskog pikada.

    U polufinalu je sinoć srušio Engleza Chrisa Dobeyja s dominantnih 6:1 u setovima.

    Ovo će trostrukom svjetskom prvaku Van Gerwenu biti šesto finale, ali je mladi Britanac favorit po kladionicama.

    Inače, samim plasmanom u finale pikadisti su osigurali nagrade od 241.000 eura i toliko će dobiti onaj koji izgubi, dok će pobjednik kući otići s 600.000 eura.

    SourceKlix

    POSLEDNJE VIJESTI

    - Advertisement -

    POVEZANE VIJESTI

    Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.

    Molimo Vas unesite komentar
    Molimo Vas unesite Vaše ime ovdje

    8 + one =