More

    Šta će odlučiti SDP: Sprema se rokada prijedloga za ministre u Vladi FBiH, hoće li Mijatović ostati bez FMUP-a?!

    - Advertisement -
    - Advertisement -

    U Centrali SDP-a danas bi se trebao održati sastanak rukovodstva partije, a glavna tema bit će imenovanje Vlade FBiH. Tačnije, problem NES-ovog prijedloga za ministra trgovine Anela Kljake.

    Predsjednik SDP-a Nermin Nikšić jučer je uputio pismo predsjedniku NES-a Nerminu Ogreševiću u kojem ga je zamolio da predloži drugog kandidata umjesto Kljake.

    SDP je protiv Kljake jer ga je CIK označio kao jednog od izbornih prevaranata tokom lokalnih izbora u Mostaru. Međutim, NES je još jučer odbio odustati od Kljake.

    Prema informacijama koje iznosi Raport, SDP bi danas mogao razmatrati rokadu određenih kadrova u smislu da Ministarstvo unutrašnjih poslova FBiH umjesto Vojinu Mijatoviću pripadne nekom drugom, te time pokušati napraviti kompromis sa NES-om, kojem se ne sviđa prijedlog Mijatovića na čelu FMUP-a.

    Ako sve bude teklo po planu, prema informacijama Raporta, Nikšić bi već danas ili sutra predsjednici FBiH Lidiji Bradari mogao poslati konačni prijedlog.

    Raport.ba//Otisak.ba

    - Advertisement -spot_imgspot_img

    POSLEDNJE VIJESTI

    - Advertisement -

    POVEZANE VIJESTI

    - Advertisement -spot_img

    Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.

    Molimo Vas unesite komentar
    Molimo Vas unesite Vaše ime ovdje

    − seven = 1