More

SPK “Mambo Brčko” donosi medalje sa međunarodnog turnira u Zagrebu

Proteklog vikenda u organizaciji Plesnog kluba “Academia”, u Zagrebu je održan veliki medjunarodni turnir iz kalendara Svjetske sportske plesne federacije WDSF Academia Cup & DSE Children Grand Prix Zagreb 2021.

Na turniru su učestvovala i tri plesna para Sportsko – plesnog kluba “Mambo Brčko”.

Prvo mjesto i zlatnu medalju u kategoriji WDSF Open LA turnir osvojili su plesni par Giacomo Lazzarini & Ornella Marretta. Oni su bili bolji od 40 sportsko – plesnih parova iz 15 država svijeta.

Plesni par Lovro Peraković i Hana Grahovac osvojili su drugo mjesto i srebrnu medalja na WDSF Adult ST Open, dok su se Martin Tomičić i Lucija Eljuga, nakon dva kola kvalifikacija, plasirali u veliko finale i na kraju zauzeli izvrsno šesto mjesto.

Ovim turnirom završena je takmičarska godina za članove SPK “Mambo Brčko”.

Izvor: brckodanas.com