More

    Rusi ćute, a Ukrajinci tvrde: “Pogodili smo sjedište crnomorske flote, ubijen je i admiral Sokolov”/VIDEO

    - Advertisement -

    Ukrajinske specijalne snage saopćile su danas, 25. septembra, da je admiral Viktor Sokolov, zapovjednik ruske crnomorske flote, ubijen u ukrajinskom napadu prošle sedmice na sjedište ove flote u krimskoj luci Sevastopolj.

    Rusko ministarstvo odbrane nije odmah odgovorilo na upit Reutersa da potvrdi ili demantira da je Sokolov ubijen u napadu na Krim, koji je Rusija zauzela i anektirala 2014. godine.

    Ukrajinska vojska rekla je da je cilj napada u petak bio sastanak čelništva ruske mornarice u gradu Sevastopolju.

    “Nakon udara na sjedište ruske Crnomorske flote poginula su 34 časnika, uključujući zapovjednika ruske Crnomorske flote. Još 105 ljudi je ranjeno. Zgrada sjedišta se ne može obnoviti”, objavile su specijalne postrojbe u poruci na aplikaciji Telegram.

    Još uvijek nije potpuno jasno kako su ukrajinske specijalne snage prebrojale mrtve i ranjene u napadu. Ruski službenici samo su potvrdili ukrajinski napad u petak, rekavši da je najmanje jedan projektil pogodio sjedište flote.

    Kijev je pojačao napade u Crnom moru i na Krimu dok ukrajinske snage nastavljaju s gotovo četveromjesečnom protuofenzivom kako bi vratile teritorij pod ruskom okupacijom.

    Otisak.ba

    - Advertisement -spot_imgspot_img

    POSLEDNJE VIJESTI

    - Advertisement -

    POVEZANE VIJESTI

    - Advertisement -spot_img

    Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.

    Molimo Vas unesite komentar
    Molimo Vas unesite Vaše ime ovdje

    one × = eight