More

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala Crnu Goru i osigurala prvo mjesto u grupi Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici na Bilinom polju savladala selekciju Crne Gore u okviru petog kola Lige nacija B divizije rezultatom 1:0.

Utakmica je bila odigrana pred prepunim tribinama Bilinog polja. Preko 13.000 navijača dočekalo je Zmajeve u Zenici, a na samom početku utakmice BH Fanaticosi pripremili su sjajnu koreografiju.

Od prve minute Bosna i Hercegovina je krenula u ofanzivu, a prvu šansu imali smo u 22. minuti utakmice, kada je sa ruba šesnaesterca lijevom nogom pokušao Edin Džeko. Bio je to prvi udarac u okvir protivničkog gola.

Bh. reprezentacija je u 32. minuti postigla vodeći pogodak, ali je on nakon VAR konsultacija poništen. Svoj prvi gol u dresu BiH dao je Ermedin Demirović, ali je zbog minimalnog ofsajda isti poništen, opravdano.

Međutim, u finišu prvog poluvremena, Ermedin Demirović postiže novi pogodak, ovoga puta VAR mu nije mogao ništa. Na asistenciju Džeke, Demirović je postigao svoj prvi pogodak u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine. Sa minimalnom prednošću, Zmajevi su otišli na odmor.

U prvih 20 minuta nastavka nismo vidjeli apsolutno ništa zanimljivo, Bosna i Hercegovina je lukavo držala prednost, dok su Crnogorci jalovo pokušavali ići prema naprijed. Pokušavali su Crnogorci terenskom inicijativom postići nešto više, ali ne možemo izdvojiti neke veće prilike pred golom Šehića.

Zmajevi nisu mnogo ponudili u fazi napada u drugom poluvremenu, ali su uspjeli sačuvati rezultat od 1:0 i slaviti veliku pobjedu.

Ovom pobjedom, Bosna i Hercegovina je osigurala prvo mjesto u grupi Lige nacija B Divizije. Time su ostvarili brojne uspjehe. Naime, Bosna i Hercegovina je ovime ostvarila plasman u A diviziju Lige nacija, potom je izborila baraž za naredni Euro, a također je izborila i drugi šešir u kvalifikacijama za sljedeće Svjetsko prvenstvo, uz to je zaradila i tri miliona eura.

U drugoj utakmici ove grupe Finska i Rumunija su remizirale rezultatom 1-1.