More

    Policija Brčko distrikta BiH: Pregled značajnih sigurnosnih događaja u periodu od 31.12. 2024. do 03.01.2025. godine

    KRIMINALITET:


    – U periodu novogodišnjih praznika na prostoru Brčko distrikta BiH zabilježena su dva krivična djela i to “Laka tjelesna povreda i “Teška krađa”, dok je događaj od dana 27.12.2024. godine dobio kvalikaciju krivičnog djela “Izazivanje opšte opasnosti” iz Krivičnog zakona Brčko distrikta BiH.

    – Izdvajamo sljedeće: dana 27.12.2024. godine u 06,52 sati Policija Brčko distrikta BiH je zaprimila prijavu da je izvršena provala u jednoj trgovinskoj radnji u ulici Bosne Srebrene, a izlaskom na lice mjesta policijski službenici su konstatovali oštećenja na ulaznim vratima objekta.
    Istoga dana u 11,28 sati zapirmljena je prijava o prijetnji da će prijavitelju biti zapaljeno vozilo ukoliko se ne iseli iz pomenute trgovinske radnje. Dana 31.12.2024. godine u 02,56 sati zaprimljena je nova prijava koja se odnosi na istu trgovinsku radnju, a izlaskom na lice mjesta policijski službenici su utvrdili da je na ulaznim vratima razbijeno staklo dok je u unutrašnjosti objekta uočen požar koji su pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice brzom intervencijom ugasili. Na licu mjesta je obavljen uviđaj, a o događaju je obaviješten dežurni tužilac koji se izjasnio da postoje osnovi sumnje da je izvršeno krivično djelo „Izazivanje opšte opasnosti“ iz člana 317. KZ Brčko distrikta BiH. Policija Brčko distrikta BiH preduzima intenzivne mjere i radnje
    na rasvjetljavanju prijavljenih događaja.

    JAVNI RED I MIR:


    – U izvještajnom periodu zabilježena su dva događaja narušavanja javnog reda i mira i to dana 01.01.2025. godine, kada je jedno lice zbog počinjenih prekršaja iz člana 4. „Drsko ponašanje” i člana 8. „Ometanje vršenja službenih poslova i zadataka” lice inicijala E.B. rođen 1988. godine iz Brčkog, lišen slobode, dok je licu inicijala M.M. uručen prekršajni nalog zbog počinjenog prekršaja iz člana 4. uručen prekršajni nalog Zakona o javnom redu i miru Brčko distrikta BiH.

    SAOBRAĆAJ:
    – Tokom navedenog perioda zabilježene su dvije saobraćajne nezgode.


    – Policijski službenici Policije Brčko distrikta BiH su u navedenom vremenskom periodu prilikom kontrole isključili ukupno 11 vozača i vozila. Od toga osam vozača jer su vozilima upravljali pod dejstvom alkohola, jednog koji je upravljao vozilom prije sticanja prava na upravljanje, jednog jer je vozilom upravljao nakon isteka važnosti potvrde o registraciji i jednog vozača zbog nepropisno smještenog tereta.

    POSLEDNJE VIJESTI

    - Advertisement -

    POVEZANE VIJESTI

    Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.

    Molimo Vas unesite komentar
    Molimo Vas unesite Vaše ime ovdje

    82 ÷ = forty one