More

Pobjeda brčanskih Lavica u Trebinju

Sigurna igra i ubjedljiva pobjeda Lavica u 12. Prvenstva Bosne i Hercegovine protiv Leotara u Trebinju.

LEOTAR 62

LAVOVI 91

Rezultatska neizvjesnost na ovom meču bila je prisutna samo u prva 4 minuta igre, kada su domaće košarkašice imale prednost 8:7 nakon toga slijedi furiozna serija Lavica od 15:0 uz sigurnu igru u odbrani i raznovrsnu u napadu.

Početkom druge četvrtine, tačnije u 3 minuta na startu drugog perioda viđena je nova serija #Lavica od 11:0 za do tada maksimalnih plus 27 poena prednost 14:41 i već tada je bilo jasno da naše košarkašice sigurno koračaju ka novoj pobjedi.

Do kraja sigurna igra naših Lavica, a priliku su dobile sve djevojke koje su otputovale u Trebinje. Realizacija iz kontre Valentine Došić donijela je i najveću prednost na ovom meču nasim Lavicama 53:89.

Bila je ovo deveta pobjeda naših Lavica ove sezone i trenutno sa skorom 9-2 zauzimaju drugo mjesto na tabeli.

Čestitke našim curama i stručnom štabu na igri i zasluženoj pobjedi u Trebinju!

Najefikasnija u našoj ekipi Iva Karišik sa 20 postignutih poena, sjajno su je pratile kapiten Milica Đokić i Mirela Halilović sa po 15 postignutih poena, Jelena Lazarević je ostvarila jubilarni deseti dabl-dabl učinak ove sezone sa 14 poena i 14 skokova, dok je Nataša Savić nastavila da dominira u pogledu asistencija, 6 na ovom meču.

Naredni meč Lavice igraju u srijedu u okviru 3. kola WABA Superlige protiv ekipe Duge na gostujućem parketu u Šapcu.

Otisak.ba

Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.