More

OKI „Jedinstvo Boće“: Premijer ligu Bosne i Hercegovine smo završili na četvrtom mjestu /FOTO

Na adresu Otiska stigao je dopis iz odbojkaškog kluba invaida „Jedinstvo Boće“. Dopis prenosimo integralno:

Klub je osnovan 2015. godine od strane nekoliko entuzijasta i igrača kao vid rehabilitacije za osobe sa invaliditetom.

Ovogodišnju Premijer ligu BiH u sjedećoj odbojci smo završili na odličnom 4.mjestu, a naša liga je najbolja u Evropi.

Učestvovali smo 23. aprila ove godine na 16. Međunarodnom turniru „Bljesak –Memorijal Damir Metić“ u Slavonskom Brodu, gdje smo osvojili 1. mjesto bez izgubljene utakmice.

Protekli vikend smo učestvovali na najjačem međunarodnom turniru u sjedećojodbojci „Sarajevo Open 2022“. Turnir 21. put je organizovao višestruki i ovogodišnji osvajač evropske Lige šampiona OKI Fantomi Sarajevo.

U našoj grupi u 1. kolu pobijedili smo ekipu OKI Borac Banja Luka (2:0), u 2.kolu poraženi od ekipe Dresdner iz SR Njemačke (2:1), a u 3. kolu pobijedili smo ekipu OKI Hrabri iz Zagreba (2:0). U polufinalu smo poraženi od aktuelnog prvaka Evrope ekipe OKI Fantomi Sarajevo (3:0). U utakmici za treće mjesto smo pobijedili reprezentaciju Hrvatske (2:1) te okončali turnir na 3. mjestu.

Na turniru smo nastupili oslabljeni jer je naš igrač Mirko Zečević Tadić (najbolji sportista u invalidnim sportovima Brčko distrikta za ovu godinu) zbog nastupa za reprezentaciju Hrvatske nije mogao nastupiti za svoj klub.

U narednom periodu nas očekuje učešće na još nekoliko domaćih i međunarodnih turnira. Kruna ovogodišnjih takmičenja će biti turnir u Lajpcigu (SR Njemačka) gdje branimo 1. mjesto osvojeno na prethodnom turniru.

Nadamo se da ćete nam pomoći da ukažemo na njihove odlične sportske rezultate i na taj način da se odužimo ovim sportistima.