More

Njemačka osvojila Kup konfederacija u Rusiji

Nijemci su u finalu savladali Čile sa 1:0, dok je u duelu za treće mjesto Portugal nadigrao Meksiko sa 2:1.

Nogometna reprezentacija Njemačke pobjednik je Kupa konfederacija, nakon što je u nedjelju navečer u finalnom susretu u ruskom Sankt Peterburgu pobijedila Čile sa 1:0, prenosi portal Al Jazeere.

Gol odluke za aktuelne svjetske prvake postigao je Lars Stindl u 20. minuti.

Njemačkoj je ovo bio treći nastup na Kupu konfederacija i prvi trofej.

U premijernom nastupu 1999. je zapela u grupi, 2005. godine je osvojila treće mjesto, dok je ovoga puta otišla do kraja.

Aktuelni svjetski prvaci su u Rusiju doputovali bez glavnih zvijezda, a na putu do naslova upisali su četiri pobjede i jedan remi, uz gol-razliku 12:5.

Čileance može utješiti podatak kako je ovo bilo njihovo treće veliko finale u posljednje tri godine.

Prije dvije godine Čile je pobijedio na Copa Americi, lani je odbranio titulu, a ove godine je stigao do finala Kupa konfederacija.

Tri crvena kartona

U susretu za treće mjesto Portugal je nakon produžetaka pobijedio Meksiko 2:1.

Bila je to zanimljiva utakmica sa tri gola, tri isključenja, jednim promašenim jedanaestercem i nizom prilika na obje strane.

Meksiko je bio bliži pobjedi, vodio je sve od 53. minute autogolom Luisa Neta do sudijske nadoknade.

No, Pepe je u posljednjim trenucima susreta spasio Portugal, gurnuvši susret u produžetak, a Adrien Silva je golom u 104. minuti iz kaznenog udarca u potpunosti okrenuo rezultat.

Portugal je u 106. minuti ostao s igračem manje, nakon što je isključen Nelson Samedo, ali je u 112. minuti “pocrvenio” i Meksikanac Raul Jimenez.

U posljednjim trenucima susreta isključen je i meksički selektor Juan Osorio, zbog prigovora sudiji.