More

    Nije Kobac kriv

    Ono što je u drugim zajednicama sasvim normalno i što se rješava maltene po automatizmu, u Brčkom je to za lokalne političke i finansijske moćnike nerješiva enigma.

    - Advertisement -
    - Advertisement -

    Piše: Mario Jurić

    Prošlo je već više od dvije sedmice otkako traje saga oko smjene direktora Javnog preduzeća „Komunalno Brčko“ i izbora vršioca dužnosti te funkcije. Ono što je u drugim zajednicama sasvim normalno i što se rješava maltene po automatizmu, u Brčkom je to za lokalne političke i finansijske moćnike nerješiva enigma. Zahvaljujući ovolikoj brizi za sudbinu ovog preduzeća ono se nalazi u svojevrsnom vakumu i bez glave i bez repa.

    Osnovni razlog zašto je to tako, jeste realizacija cilja po kojem je potrebno potpuno uništiti ovo nekada uspješno preduzeće, a zatim ga rasparčati i privatizovati tako rasparčane dijelove.

    Ovakav scenario, koji se uveliko prepričava po brčanskim kuloarima, u posljednjim danima doživljava svoju potpunu promociju. Iako se vode tajnoviti sastanci o tome kako razgrabiti sve ono što u ovom preduzeću vrijedi, da bi realizacija postavljenog cilja bila dodatno prikrivena u igru se uvlače i poznate političke face. Tako su bošnjački predstavnici (bar tako sebe nazivaju) za v.d. direktora predložili nekadašnjeg predsjednika Skupštine i gradonačelnika Brčko distrikta BiH Đapu Mirsada, koji je i pored svekolikog političkog iskustva dozvolio da bude do kraja izmanipulisan i iskorišten od ovih samoproglašenih zaštitnika nečijih interesa, a posebno od čovjeka koji žari, pali, smjenjuje, postavlja a najviše uništava i zaustavlja sve pozitivne procese u Brčkom, poznatog ekonomskog i političkog stručnjaka, manipulatora samo takvog, čovjeka koji nema na sebi ništa u Brčkom (čak ni elektro priključka), a koji je trenutno, velika šteta, u penziji.

    Bez obzira što su svega toga svjesni i što im Damaklov mač visi nad glavom, radnici JP „Komunalno Brčko“ se ponašaju, kao što se ponašaju i svi ostali sa čijom sudbinom se vladari igraju, zabijaju glavu u pijesak, nadajući se da će biti bar još jedna plata. Nema neke fajde za ove radnike ni od brojnih pomoćnika direktora u ovoj firmi jer i oni čekaju dar s neba, kao i od nemoćnog Upravnog odbora kome su ruke svezane političkim igrarijama.

    Svjesno uništenje ove firme od strane SBB-a [Savez za bolju budućnost] Brčko, koji je u raspodjeli vlasti, dobio ovu firmu u amanet, prećutno je podržano i od drugih. Jer kako drugačije objasniti njihovu šutnju i permanentno okretanje glave od problema sa kojima se ova firma susreće. Povlačenje nacionalnog interesa kao argumenta za uništenje budućnosti nekoliko stotina porodica je pucanj u stopalo. Nema tog nacionalnog interesa zvao se on bošnjački, srpski ili hrvatski koji je preči od omogućavanja preživljavanja porodica zaposlenih u Komunalnom ma kako to neko htio prikazati.

    Pošto od ove aktuelne vlasti očigledno nema ništa, radnici Komunalnog preduzeća mogu se samo uzdati u to da će im Bog pomoći, ali zaboravljaju da ako sam sebi ne pomogneš ne očekuj pomoć ni od Boga.

    Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku Otiska.

    - Advertisement -spot_imgspot_img
    SourceOtisak.ba

    POSLEDNJE VIJESTI

    - Advertisement -

    POVEZANE VIJESTI

    - Advertisement -spot_img

    Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.

    Molimo Vas unesite komentar
    Molimo Vas unesite Vaše ime ovdje

    × one = five