More

Mladi Zmajevi odličnom igrom ostvarili pobjedu u Bugarskoj

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine jučer je, u prijateljskom meču, pobijedila u Blagoevgradu odgovarajuću selekciju Bugarske rezultatom 3:0.

Bh. tim do prednosti dolazi u 20. minuti. Kapiten Ivan Bašić šutira s ivice kaznenog prostora, a bugarski defanzivac rukom blokira njegov udarac i dosuđen je penal za BiH. Precizan izvođač jedanaesterca bio je Bašić za vodstvo izabranika Igora Jankovića.

U 25. minuti još jednu odličnu priliku imali su mladi Zmajevi, ali je David Čavić s 15-ak metara pogodio stativu.

Prednost je udvostručena u 33. minuti. Bh. reprezentativci oduzimaju loptu Bugarima na njihovoj polovici, a Admir Bristrić kreće sam ka protivničkom golu i iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao za 0:2.

U finišu prvog poluvremena Bašić je još jednom odlično šutirao sa distance, ali je na visini zadatka bio i golman Hristiyan Slavkiov koji izbacuje loptu u korner.

U 57. minuti bh. reprezentativci još jednom vrše pritisak na odbranu Bugarske, oduzimaju loptu i Madžid Šošić postiže gol za konačnih 0:3.

Otisak.ba

Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.