Mihajlović zaustavio Živinice: Nova pobjeda RK Lokomotive Brčko

U srijedu je odigrano VI kolo Premijer lige BiH u rukometu. Brčanskim rukometašima gostovala je ekipa Konjuha iz Živinica. U vrlo zanimljivoj utakmicu Lokosi su uspjeli ubilježiti još jednu pobjedu i bodove upisati na svoj konto.

Gosti bolje otvaraju utakmicu te su već u 14. minutu prinudili trenera domaćih, Filipovića, na tajm-aut jer je njegova ekipa bila u zaostatku 3 gola. Angažovanom igrom u odbrani mladih Brčaka na poluvrijeme se odlazi pri minimalnoj prednosti domaćih 18:17.

U drugo poluvrijeme naši momci ulazi sa jasnim ciljem da bodovi ostaju u gradu na Savi te čvrstom odbranom polukontrom i kontrom do 40. minute podižu svoju prednost na 7. razlike, što je ujedno bila i najveća prednost koju su domaćini uspjeli sačuvati do kraja.

U redovima domaćih briljirao je Dejan Mihajlović koji je tokom cijelog susreta bio na visini zadatka a poslednjih 10. minuta začarao je svoju mrežu i do ludila dovodio igrače Konjuha a brčansku publiku podizao na noge. Pored njega napadački su izuzetno bili raspoleoženi Goran Ristović sa 9 pogodaka te Nikola Grujić sa 7 pogodaka.

U sastavu domaćih juče je u startnoj postavi nastupio i Luka Đorđević, rođen 2003. godine, jedan od bisera bosanskohercegovačkog rukometa, te samu utakmicu otvorio sa 2 pogotka.

Važno je napomenuti da je 12 minuta prije kraja došlo do problema sa semaforom u dvorani Ekonomske škole, što su gosti iz Živinica, iako su tada gubili sa više golova razlike, pokušali da iskoriste kao argument da bodove upišu na svoj konto.

Vrlo nekorektan i nesportski gest kluba koji je od osnivanja Premijer lige član iste.

Izvorno objavljeno: 31.10.2019.
    Izvor: Nula49.com

Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.