More

    Lukašenko: Srbiju i Bosnu i Hercegovinu čeka ukrajinski scenarij u slučaju ulaska u NATO

    Predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko smatra da će Srbiju, BiH, Gruziju i Moldaviju uvlačiti u NATO po scenariju Ukrajine.

    “Ulazak Finske u NATO, a uskoro i Švedske – to je nova faza širenja na Istok. U Alijansu će uvlačiti i BiH, Moldaviju, Gruziju, Srbiju. I sve će se odvijati po ukrajinskom scenariju”, rekao je Lukašenko na sastanku sa rukovodstvom državnih organa sistema za osiguravanje nacionalne sigurnosti, prenosi agencija Belta.

    Kako je dodao, Bjelorusija se faktički nalazi u epicentru dugotrajne najveće vojno-političke krize u kojoj se koriste stare metode zastrašivanja.

    “Prognoze su neutješne. Apetiti i aktivnost kolektivnog Zapada će samo rasti. Washington i njegovi saveznici nastavit će da šire NATO. Situacija je više nego povoljna za njih. Reći ću otvoreno: skoro svi evropski lideri pretvorili su se u podanike SAD. Nema nikakve sumnje u to čija politika, čiji interesi dominiraju na teritoriji Evropske unije”, ocijenio je Lukašenko.

    Otisak.ba

    POSLEDNJE VIJESTI

    - Advertisement -

    POVEZANE VIJESTI

    Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.

    Molimo Vas unesite komentar
    Molimo Vas unesite Vaše ime ovdje

    + sixty one = 69