More

Filip, Matej i Andrej Đokić teniske nade Brčkog

Filip, Matej i Andrej Đokić su braća. Prva dvojica idu u osnovnu školu, a treći je gimnazijalac.

Sva trojica su odlični učenici i marljivi polaznici bijelog sporta. Uče tenis i postižu na takmičenjima dobre rezultate.

Reketi u ruci i svakodnevno vježbanje na teniskom terenu Tenis kluba SOL Brčko u centru grada koji je tik uz Stadion malih sportova „Blatuša“. Braća međusobno treniraju i igraju.

U glas kažu, tata Tomo ih je usmjerio, a oni postali nerazdvojni sa reketima i lopticama. Minulih dana su imali nastupe na Ljetnom prvenstvu BiH gdje su, kako kažu, zadovoljni postignutim rezultatima. Filip Đokić je igrao u Banja Luci na Prvenstvu BiH za igrače do 12 godina. Filip ističe da je bio nositelj prvenstva, odigrao je četiri kola i osvojio pehar za drugo mjesto. Ima 11 godina, šesti je razred Prve osnovne škole i odličan učenik.

Matej Đokić je odličan učenik IX razreda iste škole kao i Filip. Igrao je u Doboju na Ljetnom prvenstvu BiH za igrače do 14 godina. Kaže da je loše igrao i izgubio u finalu. Počeo je trenirati sa sedam godina. Osvojio je do sada 24 pehara i 13 medalja. Očekuju ga nastupi u Doboju, Banja Luci, Mostaru i Pančevu.

Andrej Đokić je već iskusan tenisač. Prošle sedmice je igrao na Ljetnom prvenstvu BiH za igrače do 18 godina. Bio je nositelj prvenstva, rangiran je igrač. Izgubio je u ¼ finalu meč. Ima 16 godina i odličan je učenik brčanske Gimnazije. Priprema se za ITF nastupe u idućem mjesecu u Pančevu, Mostaru, Nikšiću i Zlatiboru.

Autor: RadioBrcko.ba