More

Fenomenalna partija Muse, Real slavio u Euroligi

Džanan Musa odigrao je još jednu fenomenalnu partiju u Euroligi. Košarkaši Real Madrida su u 29. kolu ovog takmičenja dočekali Milano i slavili rezultatom 91:87. Musa je sinoćnji duel završio sa učinkom 27 poena, pet skokova i dvije asistencije.

Real je prvu četvrtio dobio 24:23, drugu 18:17, a Armani je treću četvrtinu dobio 26:25.

Egal je nastavljen i u posljednjem periodu i ušli smo u uzbudljiv finiš. Pet minuta prije kraja rezultat na semaforu bio je 77:76 u korist Reala.

Do kraja utakmice Real je imao više sreće i koncetracije u završnici i trijumfovao.

Kod Reala izdvojio se i Tavares sa 17 poena i osam skokova.

U redovima Milana odličan je bio Melli sa 16 poena i sedam skokova, Baron je ubacio 14 poena.

Kraljevski klub je siguran u TOP 8 sada su na omjeru 20-9.

Milano je ovim porazom izgubio skoro sve šanse za plasman u play off, a trenutno su na omjeru 12-16 pet kola prije kraja regularnog dijela Eurolige.