More

Elvedina Muzaferija bez plasmana u alpskoj kombinaciji, koban slalom

Elvedina Muzaferija nije uspjela završiti slalomsku utrku te je ostala bez plasmana u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Nakon spusta naša predstavnica završila je na 20. poziciji s vremenom 1:35.89.

Međutim, u slalomskoj utrci nije uspjela doći do cilja i tako je ostala bez prilike da ostvari najbolji rezultat na ZOI u ženskoj konkurenciji.Olimpijska šampionka postala je Michelle Gisin iz Švicarske sa vremenom 2:25.67, dok su na postolju završile i njena zemljakinja Wendy Holdener (2:26:72) i Italijanka Federica Brignone (2:27.52).

Amerikanka Mikaela Shiffrin ostala je bez medalje i u ovoj disciplini. Kao i u utrkama olimpijskog slaloma i veleslaloma prethodnih dana i danas nije uspjela završiti utrku.