More

Džeko najbolji strijelac Evropske lige

Napadač Rome i reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko je najbolji strijelac Evropske lige ove sezone.

Džeku su sinoć u finalu s golgeterskog trona u drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju mogli skinuti samo Henrik Mkhitaryan i Casper Dolberg.

Mkhitaryan je postigao jedan pogodak u pobjedi Manchester Uniteda nad Ajaxom (2:0) i sezonu završio sa šest pogodaka, na koliko je ostao i Dolberg.

Džeko je u ovoj sezoni postigao osam pogodaka, isto koliko i Giuliano iz Zenita, a naš napadač je ponio titulu najboljeg strijelca zahvaljujući tome što je odigrao manje minuta. Edin je na terenu proveo 524 minute, a Giuliano 710.

Džeko je postigao dva hat-tricka protiv Plzena i Villarreala te dva pogotka protiv bečke Austrije.