More

Druga liga FBiH: Dizdarušin podvig na startu, Rahić na ravne časti sa Seonom

Senzacija Dizdaruše na samom startu protiv Slavena. Nakon devedeset minuta igre i konačnih 1:2, tri boda otputovala su u Brčko. Gornji Rahić, još nije tempirao formu za početak šampionata. Blijedo izdanje u prvom poluvremenu, evrogolom poništio Omerhodžić za remi sa Seonom, 1:1.

Prvo kolo Druge lige Federacije BiH, grupa Sjever, Slavenu na megdan poslalo hrabru Dizdarušu. Gornji Rahić premijeru protiv neugodne Seone, počeo je pred svojim navijačima.

Iako je Slaven važio za favorita protiv Dizdaruše koja već mjesecima unazad vodi egzistencijalnu borbu, gosti iz Brčkog napravili su prvorazredni podvig i pogocima dvostrukog strijelca, juče nezaustavljivog Eldina Lejlića, ostvarili stimulativan trijumf pred nastavak prvenstvenih obaveza.

Jedan od glavnih pretendenata za naslov, mirno je počeo ovosezonski šampionat. Fudbaleri Gornjeg Rahića, nakon uvodnog deficita nastojali preokrenuti rezultat protiv Seone ali su, nakon fantastičnog pogotka Omerhodžića iz slobodnog udarca u pedesetšestom minutu, morali da se zadovolje neriješenim rezultatom. Prednost gostima u tridesetdrugom minutu, nakon ubitačnog kontranapada i nekoliko ekspresnih dodavanja, donio je talentovani Žigić.

Nastojao je Rahić u potpunosti preokrenuti rezultat, najbliže tome nakon terenske inicijative domaći su bili u osamdesetom minutu kada je atraktivan udarac Teodorovića, nakon popularnih makazica, na žalost domaćih fanova, ukrotio gostujući čuvar mreže. Bez promjene rezultata do kraja, nakon svega prikazanog remi i podjela bodova na ravne časti.

U drugom kolu Druge lige, Dizdaruša dočekuje Prokosoviće dok Gornji Rahić putuje na megdan lideru, Dinamu iz Donje Mahale.

Novinar: Dejan Jovičić