More

Debakl Zmajeva u Luksemburgu: Jedan od najbolnijih poraza u historiji/FOTO

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je protiv Luksemburga igrala utakmicu 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Susret je završen rezultatom 4:1.

Izabranici selektora Save Miloševića već na poluvremenu su gubili rezultatom 2:0.

Zmajevi u prvom dijelu nisu pokazali skoro ništa i domaći nogometaši zasluženo su vodili, piše Hayat.

Luksemburg je poveo na samom otvaranju utakmice, u 6. minuti golom Olesena.

Nakon centraršuta s lijeve strane Olesen je sjajno reagirao i postigao gol glavom. Na 2:0 povisio je Rodrigues u 30. minuti s bijele tačke.

U drugom dijelu susreta nije se mnogo promijenilo.

Već u 48. minuti domaći su nastavili napadati! Vasilj je odbranio šut Olesena sa samo pet metara.

Ipak, napad u 55. minuti Zmajevi nisu mogli zaustaviti. Luksemburg je povećao rezultat na 3:0, a strijelac je bio Martins. Nakon ubačaja s lijeve strane, napadač domaćih je pogodio s peterca.

Tek u 93. minuti su Zmajevi uspjeli upisati prvi udarac u okvir gola, a nakon kornera Gojković je uspio pogoditi za 3:1.

Radost nije dugo trajala, da susret bude jedan od najbolnijih poraza u historiji reprezentacije Bosne i Hercegovine potrudio se Ridrigues i pogodio za konačnih 4:1.