More

    Brčko: Budžet za 2025. godinu ušao u skupštinsku proceduru

    Poslanici Skupštine Brčko distrikta na prvoj redovnoj sjednici u novom sazivu prihvatili su prijedlog Budžeta Distrikta u visini od 358 miliona KM, čime je on ušao u redovnu skupštinsku proceduru.

    Predsjednik Skupštine Brčko distrikta Damir Bulčević rekao je novinarima da su poslanici usvojili i plan održavanja dvije javne rasprave koje će se održati 17. decembra ove i 16. januara sljedeće godine, kada će sve zainteresovane strane moći iznijeti prijedloge i primjedbe na Nacrt budžeta za narednu godinu.

    Prema prijedlogu Budžeta za plate i naknade zaposlenih u javnoj upravi će se izdvojiti 124 miliona KM, za tekuće transfere i subvencije planirano je 128 miliona KM, za materijalne troškove oko 44, te za kapitalni budžet planira se izdvojiti oko 29 miliona KM.

    Poslanici su takođe usvojili i prijedlog odluke o imenovanju predsjedavajućih i članova stalnih skupštinskih komisija, a svečanu zakletvu na samom početku zasjedanja, položio je i predstavnik nacionalnih manjina u Skupštini Distrikta Alija Denjagić.

    POSLEDNJE VIJESTI

    - Advertisement -

    POVEZANE VIJESTI

    Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.

    Molimo Vas unesite komentar
    Molimo Vas unesite Vaše ime ovdje

    + twenty six = twenty nine