More

    BiH dobija zabavni park vrijedan 43 miliona eura

    Direktor Agencije za unapređenje stranih investicija BiH (FIPA) Marko Kubatlija razgovarao je s Hussainom Alnassarom, vlasnikom kompanije Herbal Spa i Mado u Bosni i Hercegovini, koji posluje ovdje od 2014. godine, i posjeduje više poslovnica.

    Osim Kuvajta, posluje u Kataru, Bahreinu, Indoneziji, Saudijskoj Arabiji, itd.

    Uskoro se očekuje prezentacija i najava nove investicije, tematskog parka na području Mostara, čija vrijednost iznosi 43 miliona eura. Riječ je o projektu koji bi bio prvi takve vrste u regionu.

    Alnassar je i predsjednik Vijeća kuvajtskih investitora u Kuvajtu koji okuplja veliki broj kuvajtskih investitora koji posluju u cijelom svijetu.

    Istakao je između ostalog da koristi svaku poslovnu priliku kako bi predstavio Bosnu i Hercegovinu kao atraktivnu lokaciju za investicije, te da očekuje nove investicije iz Kuvajta.

    Kubatlija je predstavio trenutnu saradnju između dvije zemlje s fokusom na investicije, istakavši da Kuvajt zauzima 15. mjesto na ljestvici zemalja investitora sa uloženih 315 miliona KM do sada.

    U ukupnom iznosu iz Kuvajta dominiraju investicije u oblasti poslovanja nekretninama sa učešćem od 85,9 posto.

    Naglasio je spremnost Agencije da podrži kuvajtske investotore koji dolaze u BiH kroz sve faze investiranja, te da predstavi mogućnosti za ulaganje kuvajtskim investitorima, prenosi N1.

    SourceN1

    POSLEDNJE VIJESTI

    - Advertisement -

    POVEZANE VIJESTI

    Ostavite komentar. NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove portala Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.

    Molimo Vas unesite komentar
    Molimo Vas unesite Vaše ime ovdje

    ÷ six = one