More

Arsenal i Chelsea u finalu Europa lige

Engleski fudbalski klubovi Arsenal i Chelsea plasirali su se u finale Europa lige. Arsenal je u uzvratnoj utakmici polufinala na gostovanju kod Valencije slavio s 2:4, dok je Chelsea kod kuće bio bolji kod izvođenja penala od njemačkog Eintrachta iz Frankfurta

Engleski fudbalski klubovi Arsenal i Chelsea plasirali su se u finale Europa lige. Arsenal je u uzvratnoj polufinalnoj utakmici na gostovanju kod Valencije slavio s 2:4, dok je Chelsea kod kuće bio bolji kod izvođenja penala od njemačkog Eintrachta iz Frankfurta, javlja Anadolu Agency (AA)

Arsenal je na stadionu “Mestalla” savladao domaćina Valenciju rezultatom 2:4, a najzaslužniji za pobjedu “topnika” u ovom susretu bio je reprezentativac Gabona Pierre-Emerick Aubameyang, koji je zabilježio hat-trick.

Valencia je povela golom Kevina Gameira u 11. minutu susreta, a nešto više od pet minuta kasnije izjednačio je upravo Aubameyang, koji je mrežu domaćina zatresao u 17. minuti. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Alexandre Lacazette je za vodstvo Arsenala pogodio u 50. minuti, a osam minuta nakon toga Gameiro postiže svoj drugi pogodak na utakmici i izjednačava na 2:2. Utakmicu je riješio Aubameyang golovima u 69. i 88. minuti, te svom klubu obezbijedio plasman u finale Europa lige. Arsenal je i u prvom susretu slavio rezultatom 3:1.

U drugom polufinalnom susretu Chelsea je na Stamford Bridgeu ugostio ekipu Eintrachta iz Frankfurta, nakon prvog susreta koji je okončan rezultatom 1:1.

Regularni tok utakmice završen je rezultatom 1:1, a pogodak za Chelsea postigao je Ruben Loftus Cheek, dok je za goste strijelac jedinog pogotka bio Luka Jović. Pošto ni u produžecima nije bilo promjene rezultata, uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca. Chelsea je bio bolji kod izvođenja penala, rezultat je bio 4:3.