More

Željezničar remizirao s AIK-om, Široki Brijeg odigrao 1:1 protiv Aberdeena

Prve utakmice 2. pretkola Evropske lige.

Nogometaši Željezničara večeras su na stadionu Grbavica odigrali neriješeno 0:0 protiv švedskog AIK-a u prvoj utakmici drugog pretkola Evropske lige, javlja Klix.ba.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo dopadljivu igru, bez izrazitih šansi s obje strane, ali s mnogo trke i borbenosti.

Plavi su bili agresivniji, ali ozbiljniju priliku tek su uspjeli stvoriti u 38. minuti kada Zec nakon dobrog prodora šutira, ali njegov udarac brani golman gostiju.

Šveđani su s druge strane u 12. minuti dosta sretno pogodili prečku Željinog gola nakon što je Blomberg centrirao sa strane.

Pola sata prije kraja susreta gosti su imali veliku šansu kada je Nyholm nakon ubačaja iz kornera ostao sam, a onda glavom s par metara šutirao pored gola.

Plavi su u 71. minuti tražili penal jer su smatrali da je jedan gostujući igrač igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali sudija se nije oglasio.

Do kraja utakmice, koja je igrana u sjajnoj atmosferi pred prepunim tribinama stadiona Grbavica, obje ekipe su igrale tako da ne prime gol pa se rezultat nije mijenjao.

Pitanje putnika u treće pretkolo past će u revanšu za sedam dana u Štokholmu.

Široki Brijeg odigrao 1:1 protiv Aberdeena

Nogometaši Širokog Brijega večeras su u Škotskoj odigrali neriješeno 1:1 protiv favorizovanog Aberdeena u prvoj utakmici drugog pretkola Evropske lige.

Škoti su bili opasniji protivnik na otvaranju utakmice, a pritisak su krunisali u 18. minuti kada je Christie pogodio mrežu Širokobriježana.

Bh. ekipa se u nastavku utakmice oslobodila pritiska i s nekoliko poluprilika dostojno se nosila s favorizovanim domaćinima.

Aberdeen je krenuo znatno odlučnije u nastavku sa željom da riješe pitanje putnika u treće pretkolo, dok je Široki prijetio iz kontri.

Dobru igru naš predstavnik krunisao je u 69. minuti kada je Marković poravnao rezultat.

Do kraja meča domaći su pokušali ponovo doći u vodstvo, ali je odbrana Širokobriježana večeras bila besprijekorna.

Odluka o putniku u treće pretkolo Evropske lige past za sedam dana na Pecari, a Široki ima lijepu zalihu s utakmice u Škotskoj.