More

Nakon poraza Grčke, BiH je preuzela drugo mjesto na tabeli grupe H sa 14 osvojenih bodova.

Fudbalska reprezentacija BiH pobijedila je kao gost selekciju Gibraltara sa 0:4 u susretu 8. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U 35. minuti slomljen je otpor domaće selekcije. Hadžić je ubacio loptu iz kornera, na pravom mjestu je Edin Džeko, koji pogađa za 0:1.

Kenan Kodro u 64. minuti pogodio je za 0:2.

U 83. minuti bh. tim došao je i do trećeg gola. Pogodio je Senad Lulić za prednost od 0:3.

Samo dvije minute kasnije Edin Džeko je pogodio za konačnih 0:4.

Belgija na SP

Reprezentacija Belgije se plasirala na Svjetsko prvenstvo.

Belgijanci su gostovali kod Grčke i došli do pobjede rezultatom 2:1.

Sve bitno se odigralo u pet minuta. Prvo je Belgija povela preko Vertonghena, ali Grci se vraćaju nakon samo dvije minute preko Zica.

Konačan rezultat postigao je Lukaku u 75. minuti.

BiH druga

Nakon poraza Grčke, BiH je preuzela drugo mjesto na tabeli grupe H sa 14 osvojenih bodova, jedan više od trećeplasiranih Grka.

Belgija je uvjerljivo prva sa 22 osvojena boda.

BiH u 9. kolu kvalifikacija na domaćem terenu igra protiv ove selekcije.