More

Osvajač Kupa BiH tokom cijelog susreta djelovao je kao ekipa zrela za prolaz dalje pa se može reći da su Hercegovci zasluženo izbacili favorizovane Kazahstance.

U drugom kolu Evropske lige Širokobriježani će igrati protiv škotskog Aberdeena.

Željezničar u drugom pretkolu
    Nogometaši Željezničara večeras su u Podgorici remizirali s ekipom Zetom rezultatom 2:2 i s ukupnih 3:2 plasirali su se u drugo pretkolo Evropske lige.
    Nakon nezanimljivih prvih pola sata domaći su uspjeli doći do gola. Grešku Graovca iskoristio je Ljuljđuraj koji je u šesnaestercu Željezničara pronašao Kukuličića, a napadaču Zete nije bilo teško da zatrese gol.

Ipak, radost domaćih nije trajala dugo. Zakarić je tri minute kasnije odlično izveo slobodan udarac s 30 metara i pogodio gol za izjednačenje.

Pitanje putnika u narednu rundu riješio je Lendrić u 61. minuti. Zeba je sjajno pronašao hrvatskog napadača, koji je bio jedini igrač Plavih na polovini Zete. Lendrić je lijevom nogom s ivice kaznenog prostora postigao prelijep pogodak za 2:1.

Petnaest minuta prije kraja utakmice odbrana Želje je zaspala, a Krstović pogađa mrežu Kjosevskog za 2:2. Ljuljđuraj je upisao drugu asistenciju na meču.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao pa je moglo početi veliko slavlje Željinih igrača s mnogobrojnim navijačima koji su doputovali iz Sarajeva.

Golove pogledajte ovdje.
    Željezničar će već narednog četvrtka na stadionu Grbavica ugostiti švedski AIK u prvoj utakmici drugog pretkola Evropske lige.
    Sarajevo nakon penala ispalo
    Zarija je večeras na Koševu nakon boljeg izvođenja penala savladala Sarajevo i izborila drugo pretkolo Evropske lige.
    Ekipa Mehmeda Janjoša od početka susreta je nametnula svoj tempo i bio dominantniji rival na terenu.

Ofanziva Bordo tima je urodila plodom u 13. minuti kada Hebibović dovodi Sarajevo u vodstvo od 1:0 nakon gužve u šesnaestercu Zarije.

Nastavilo je s Sarajevo s napadima, a takva igra je nagrađena dosuđenim penalom u 35. minuti. Oboren je Sarić, a s bijele tačke pogađa Kadušić.

Zaria je smanjila rezultat pola sata prije kraje meča. Nakon ubačaja rezerviste Suvorova iz slobodnog udarca sa desne strane lopta je prošla kroz nekoliko igrača i Zagynailov iz peterca pogađa za 2:1.

U 94. minuti Novicov je dobio direktan crveni karton zbog divljačkog udaranja Anđušića pa je Zarija u produžetke ušla s igračem manje.

Uslijedili su dramatični penali gdje se bolje snašao moldavski tim jer su Mihojević i Kuzmanović bili neprecizni s bijele tačke.

Zaria će u drugom pretkolu Evropske lige igrati protiv kiparskog Apollona.