More

Mladi bh. košarkaši su mnogo teže nego očekivano stigli do pobjede protiv domaćina Evropskog prvenstva.

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je i drugu pobjedu na Eurobasketu koji je počeo u subotu u Slovačkoj. Mladi bh. košarkaši su mnogo teže nego očekivano stigli do pobjede protiv domaćina Evropskog prvenstva, a na kraju su slavili rezultatom 73:68, javili su bh. mediji.

Izabranici Borisa Džidića početak utakmice su otvorili vodstvom 5:0 zahvaljujući poenima Njegoša Sikiraša, no generalna ocjena prve četvrtine je slab skok u odbrani naše selekcije, zbog čega su Slovaci često imali drugi, nekada i treći napad.

Ipak, prvih deset minuta bh. juniori uspjeli su riješiti u svoju korist rezultatom 18:13, a u našem posljednjem napadu u prvom periodu susreta Sani Čampara je pogodio drugu tricu na utakmici.

Sličnu igru kao na startu utakmice bh. košarkaši prikazali su i u drugoj dionici meča. Nedostajalo je našem timu živosti i borbenosti u igri, a bilo je i grešaka koje nam se ne bi smjele dešavati, makar ne protiv selekcija kao što je Slovačka. Na poluvrijeme smo otišli s pet poena prednosti (36:31), ali generalni je zaključak da ekipi nešto nedostaje od subote ili se u duelu sa Francuzima i previše ispraznila, piše Faktor.ba.

U utorak protiv Latvije

Mladi bh. košarkaši u posljednju dionicu ušli su sa pet poena prednosti – 51:46.

U posljednjih nekoliko minuta finalne dionice bh. juniori su uglavnom uspijevali održati tri poena prednosti i nisu je uspjeli povećati kako bi ušli u nešto lakšu završnicu. Polaganje Čampare na minut prije kraja donijelo je našoj selekciji pet poena prednosti, koju su na kraju znali sačuvati za konačnih 73:68.

Prvo ime u našoj selekciji i u ovoj utakmici bio je Sani Čampara koji je ubacio 20 poena. Čerkezović je postigao 15, a Sikiraš jedan manje. Majercak je sa 17 poena bio prvo ime domaće selekcije.

Posljednju utakmicu u grupi D naša reprezentacija igra u utorak protiv Latvije koja je u nedjelju teško poražena od Francuske. Utakmica počinje u 13.30 sati.