More

Video – Liga prvaka: PSG uvjerljiv protiv Bayerna, Džeko strijelac u pobjedi Rome

Chelsea u Madridu savladao Atletico sa 2:1, a gol odluke pao je u posljednjim trenucima meča.

Nogometaši francuskog PSG-a na svom terenu su sa 3:0 savladali njemački Bayern iz Minhena u meču drugog kola Lige evropskih prvaka.

Mrežu gostiju je već u drugom minutu načeo Alves, na 2:0 povisio je Cavani u 31. minuti, da bi konačnih 3:0 postavio Neymar u 63. minuti meča u Parizu.

Drugi derbi večeri igrao se u Madridu gdje je Atletico dočekao Chelsea. Gosti iz Engleske slavili su sa 2:1, pogotkom Batshuayija u posljednjim trenucima meča. Ranije je domaćin poveo preko Griezmanna iz penala 40. minuti, da bi “Plavci” poravnali 20 minuta kasnije preko Morate.

Roma je u srijedu navečer u Bakuu pobijedila Qarabag sa 2:1 (2:1), ostvarivši prvu pobjedu grupi.

Bila je ovo prva pobjeda Rome u Ligi prvaka u posljednjih osam utakmica te prva gostujuća pobjeda nakon novembra 2010. godine, kada su Rimljani pobijedili Basel sa 3:2.

Roma je već nakon 15 minuta vodila sa 2:0 golovima Kostasa Manolasa (7) i Edina Džeke (15).

Prvak Azerbajdžana je smanjio u 28. minuti golom Pedra Henriquea.