Prvo ime susreta bio je nevjerovatni Sani Čampara koji je ubacio 32 poena, dok je Aljoša Janković ubacio 10 poena.

Čampara je Francuzima ubacio 32 poena [FIBA]

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom u 1. kolu otvorila je Evropsko prvenstvo, i to ne pobjedom nad bilo kakvom ekipom, već nad aktuelnim prvakom Starog kontinenta kojeg su mladi bh. košarkaši savladali rezultatom 66:65, javljaju bh. mediji.

Nešto slabiji ulazak u utakmici naših mladih košarkaša Francuzi su iskoristili i poveli sa 9:2, no do kraja prve četvrtine naš tim se uspio vratiti u utakmicu. Ipak, aktuelni evropski prvaci prvih deset minuta susreta uspjeli su riješiti u svoju korist rezultat 20:17.

Već u drugoj četvrtini gledali smo drugu sliku na terenu. Sani Čampara je bio sjajan, i bio je glavni lider našeg tima. Prvo poluvrijeme obilježio je s nekoliko efektnih dalekometnih šuteva, a poslije 20 minuta igre ubacio je 19 poena. Upravo zahvaljujući mladom playmakeru madridskog Reala izabranici Borisa Džidića su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću, a semafor je pokazivao 34:33 u korist našeg tima.

Prvo ime susreta Sani Čampara

U trećoj donici Francuzi su bili za nijansu bolji tim, pa su oni bili ti koji su u odlučujućih deset minuta unijeli jedan poen prednosti (52:51).

Odlučujuća četvrtina kao da je unijela nešto više nervoze u naš tim, pa je bilo grešaka kako u odbrani, ali i nerezonskih šuteva. U posljednje četiri minute Francuzi su ušli sa četiri poena prednosti (57:53).

Ipak, naši mladi košarkaši imali su adekvatan odgovor na igru Francuza pa su serijom 8:2 stigli do prednosti 65:59 na minut prije kraja utakmice. Francuzi su tricom smanjili na 65:62, ali do kraja nisu uspjeli preokrenuti pa je naš mladi tim velikom senzacijom otvorio kontinetalni šampionat. Rezultat je na kraju glasio 66:65, javlja portal Faktor.ba.

Ostavi komentar NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Otisak.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Otisak.ba zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.