More

Reprezentacija BiH remizirala u Beču i plasirala se u elitni rang Lige nacija

Fudbalska reprezentacija BiH u Beču u grupi “3“ Lige nacija remizirala bez golova protiv Austrije čime je osigurala ostanak na prvom mjestu i plasman u “A“ diviziju.

Fudbalska reprezentacija BiH večeras je na stadionu Ernst Happel u Beču u grupi “3“ Lige nacija remizirala bez golova protiv Austrije čime je osigurala ostanak na prvom mjestu i plasman u “A“ diviziju, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija BiH je imala dobru priliku u 26. minuti kada je Višća snažno šutirao, ali golman Austrije je odbranio njegov šut.

BiH je i u 33. minuti ponovo imala dobru priliku kada je Sarić asistirao Džeki koji je ipak na kraju šutirao samo pored gola.

Austrija je zaprijetila u 38. minuti preko Arnautovića koji je ostao sam, ali nije bio precizan.

Džeko je u 45. minuti asistirao za Višću koji je iz dobre pozicije šutirao pored gola, pa se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Domaćin je u 51. minuti mogao do gola kada je Arnautović pokušao makazicama, ali je Šunjić izbio loptu s linije.

Reprezentacija BiH je u 58. minuti zaprijetila preko Džeke, ali je njegov pokušaj završio pored gola.

Duljević je u 64. minuti sa same ivice kaznenog prostora odlično šutirao ali je golman Austrije vrhom prstiju odbranio njegov udarac.

Već sljedeći minut nova velika prilika za BiH preko Zukanovićaa, ali njegov šut odlazi malo pored gola.

Austrija je u prvoj minuti sudijske nadoknade imala priliku, ali je Arnautović šutirao preko gola.

Do kraja nije bilo golova, pa je utakmica završena rezultatom 0:0 i plasmanom BiH u “A“ diviziju.

U grupi “3“ lider je BiH sa devet bodova, slijedi Austrija sa tri i utakmicom manje, dok je Sjeverna Irska posljednja bez bodova.

U drugim utakmicama koje su se igrale večeras postignuti su sljedeći rezultati: Belgija – Island 2:0, Hrvatska – Španija 3:2, Grčka – Finska 1:0, Mađarska – Estonija 2:0, Kazahstan – Latvija 1:1, Andorra – Gruzija 1:1, Luksemburg – Bjelorusija 0:2, San Marino – Moldavija 0:1.