More

Porto i Manchester United u četvrtfinalu Lige prvaka

Paris Saint-Germain, koji je u prvom meču slavio sa 2:0, sinoć je pred domaćom publikom na Parku prinčeva poražen od Manchester Uniteda sa 1:3, a engleska ekipa je golom u posljednjim minutama meča ipak uspjela proći dalje.

Porto i Manchester United su nakon sinoćnjih revanš mečeva Lige prvaka izborili plasman u četvrtfinale ovog takmičenja.

Nakon što je Roma u prvom meču u Rimu sa 2:1 savladala Porto, sinoć je domaća ekipa u revanšu osmine finala na Dragao stadionu u regularnom toku meča bila bolja identičnim rezultatom pa su se igrali produžeci u kojima je domaća ekipa postigla pogodak kojim se plasirala u četvrtfinale Lige prvaka.

Bh. napadač Edin Džeko u dresu Vučice je igrao čitav meč.

Paris Saint-Germain, koji je u prvom meču slavio sa 2:0, sinoć je pred domaćom publikom na Parku prinčeva poražen od Manchester Uniteda sa 1:3, a engleska ekipa je golom u posljednjim minutama meča ipak uspjela proći dalje.

Pogotke za United su postigli Romelu Lukaku u 2. i 30. minuti i Marcus Rashford iz penala u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, dok je za PSG pogodio Juan Bernat u 12. minuti.

U utorak su se u četvrtfinale Lige prvaka plasirali Ajax i Tottenham.