More

Nova pobjeda FK Jedinstva Brčko

Novinar: Adis Mujdanović

Fudbalski klub Jedinstvo Brčko jučer je, u okviru 24. kola Druge lige Republike srpske – Istok, kao gost pobijedio Drinu HE iz Višegrada rezultatom 2:0 (0:0).

Brčanski tim je poveo u 48. minuti utakmice autogolom Bojana Krsmanovića, dok je konačni rezultat postavio Anel Čavalić u 81. minuti.

Drugi predstavnik Brčkog u ovoj ligi – Ilićka 01 – jučer je, također, upisala gostujuću pobjedu u Brodcu protiv Jedinstva rezultatom 1:0 (0:0), golom Stefana Lazukića u 85. minuti utakmice.

Jedinstvo Brčko i dalje se nalazi na prvom mjestu tabele sa 62 osvojena boda, dva više od Leotara iz Trebinja koji ima odigranu utakmicu više. Ilićka je osma sa 30 bodova.

U 25. kolu koje se igra narednog vikenda, lider kod kuće dočekuje Budućnost iz Pilice, dok Ilićka, također kao domaćin, igra protiv Mladosti iz Gacka.