More

Liga prvaka: Tottenham savladao Borussiju, Ajax izgubio od Reala

U preostalim prvim susretima osmine finala Lyon - Barcelona i Liverpool - Bayern igrat će 19. februara, dok će dan kasnije snage odmjeriti Atletico Madrid - Juventus i Schalke - Manchester City.

U večerašnjim prvim utakmicama osmine finala UEFA-ine Lige prvaka Tottenham Hotspur je kao domaćin u Londonu savladao Borussiju Dortmund rezultatom 3:0, dok je Ajax poražen na Johan Cruijff Areni u Amsterdamu od Real Madrida sa 1:2.

Strijelci za Tottenham su bili Heung-Min Son u 47, Jan Vertonghen u 83. i Fernando Llorente u 86. minuti igre.

Golove za Real su postigli Karim Benzema u 60. i Marco Asensio u 87. minuti, dok je strijelac za Ajax bio Hakim Ziyech u 75. minuti.

Nastavak osmine finala 19. februara

U preostalim prvim susretima osmine finala Lyon – Barcelona i Liverpool – Bayern igrat će 19. februara, dok će dan kasnije snage odmjeriti Atletico Madrid – Juventus i Schalke – Manchester City.

Roma je sinoć u Rimu pobijedila Porto sa 2:1, a PSG je slavio na gostovanju protiv Manchester Uniteda rezultatom 2:0. Revanši osmine finala zakazani su 5, 6, 12. i 13. marta.