Liga prvaka: Madridski ‘Kraljevi’ uvjerljivi u Dortmundu

Aktuelni prvak Evrope nikad nije savladao Borussiju na njenom terenu; dosad je zabilježio po tri remija i poraza.

Ronaldo, sa dva gola, bio je najzaslužniji za prvu pobjedu Reala na Borussijinom terenu [AP/Tanjug]

Derbi drugog kola UEFA-ine Lige prvaka između Borussije iz Dortmunda i Real Madrida pripao je gostima iz španske prijestolnice koji su slavili sa 3:1.

Ova pobjeda dodatno dobija na značaju zbog činjenice da šampion Starog kontinenta iz Madrida na prethodnih šest gostovanja nikad nije slavio na terenu njemačkog predstavnika – zabilježio je tri poraza i tri remija.

Gosti iz Španije su poveli golom Garetha Balea u 18. minuti, a na 2:0 povisio je Cristiano Ronaldo.

Pierre-Emerick Aubameyang postigao je gol za domaćina i smanjenje na 2:1, da bi konačnih 3:1 postavio Ronaldo u 79. minuti.