More

Liga Evrope: Ispala oba predstavnika BiH

Široki Brijeg poražen od Aberdeena, Željezničar od AIK-a.

Oba bosanskohercegovačka predstavnika ispala su u 2. pretkolu fudbalske Lige Evrope.

Široki Brijeg je, nakon remija od 1:1 u prvom meču, večeras u uzvratnoj utakmici na stadionu Pecara poražen od škotskog Aberdeena sa 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Široki Brijeg je imao veoma dobru priliku u 22. minuti kada je Čabraja bio ispred gola Aberdeena, ali je golman Lewis ipak uspio uzeti loptu.

Do kraja prvog poluvremena je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Bh. predstavnik je imao priliku u 58. minuti kada Krstanović šutira iskosa, desno s ivice kaznenog prostora, ali pravo u Lewisa.

Samo minut kasnije ekipa Aberdeena je imala dobru priliku kada Christie šutira s distance, ali je Bilobrk uspješno odbranio njegov šut.

Gosti su imali priliku i u 63. minuti kada Logan ubacuje iz slobodnog udarca s lijeve strane. Considine je šutirao glavom, ali je lopta ipak završila pored Bilobrkovog gola.

Široki Brijeg je mogao do gola u 69. minuti kada je Krstanović šutirao s 15 metara udaljenosti, ali je Lewis paradom spasio mrežu gostiju.

Aberdeen je poveo u 72. minuti kada neuspjelu ofsajd-zamku koristi Stewart i pogađa iskosa sa desne strane za 1:0.

Škotski tim je u 78. minuti povećao prednost na 2:0 golom Mackay-Stevena.

Do kraja meča nije bilo golova, tako da je Aberdeen uspio izboriti plasman u 3. pretkolo gdje će igrati protiv kiparskog Apollona.

Željezničar poražen od AIK-a

Željezničar je, nakon 0:0 u prvom meču, večeras u uzvratnoj utakmici poražen na stadionu Friends Arena u Stockholmu od švedskog AIK-a rezultatom 2:0.

Obje ekipe su u prvom poluvremenu imale po nekoliko solidnih prilika, ali se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Domaćin je krenuo s napadima odmah na početku prvom poluvremena, te su poveli u 48. minuti golom Nils-Erica Johanssona.

AIK je prednost povećao u 85. minuti preko Henoka Goitoma.

Do kraja nije bilo golova, tako da je švedski tim prošao u naredni krug Evropske lige.