More

KK Grčica: Ognjen Garić šampion Balkana

Takmičari su ostvarili sjajne rezultate, osvojivši jednu zlatnu, dvije srebrene, kao i dvije bronzane medalje i pehare, saopćeno je danas iz ovog kluba.

Novinarka: Azra Bijedić

U subotu, 23. marta, je održan Sedmi balkanski šampionat u Kyokushin (ful kontakt) karateu pod nazivom „7th Balkan Kyokushin Championship“.

Šampionat je održan u gradu Volosu, u Grčkoj. Učestvovalo je šest država: Grčka, Bugarska, Turska, Srbija, Rumunija i Crna Gora.

Kickbox klub „Grčica“ iz Brčkog, na čelu sa trenerom Slobodanom Garićem, nastupio je ove godine kao dio Reprezentacije Srbije.

Ognjen Garić je postao šampion Balkana u kategoriji juniora od 10-11 godina, +50 kg, sa osvojenim prvim mjestom, zlatnom medaljom i peharom.

Srebrene medalje su osvojili Mihailo Tešić i Marija Bursać, a bronzane Mitar Majstorović i Danijela Ostojić.