More

Fudbalski klub Jedinstvo Brčko jesenji prvak Druge lige RS-a – Istok

Nakon 15 odigranih kola u ligi koja broji 15 klubova, Jedinstvo se bez poraza nalazi na prvom mjestu, sa učinkom od 12 pobjeda i dva remija te gol razlikom 37:4.

Piše: Adis Mujdanović

Fudbalski klub Jedinstvo Brčko jesenji je prvak Druge lige Republike srpske (RS) – Istok, koja čini treći rang bosanskohercegovačkog muškog klupskog fudbala.

Brčaci su jučer pobijedili u gostima ekipu Famosa iz Istočne Ilidže rezultatom 2:0, a golove su postigli Anel Ćavalić u 81. i Cvijetin Pavić u 87. minuti utakmice, koji dijeli prvo mjesto na vrhu liste strijelaca Lige sa Srđanom Vitkovićem iz Famosa (11 golova).

Prvi pratilac im je trebinjski Leotar, posrnuli bivši prvak Bosne i Hercegovine, koji ima dva boda manje nakon polovine odigranih utakmica.

Već sada je izvjesno da će se ove dvije ekipe boriti za ulazak u Prvu ligu RS-a sljedeće sezone.

Utakmicu 16. kola Jedinstvo igra u gostima protiv Glasinca 2011 iz Sokoca, a datum odigravanja te utakmice u ovom trenutku nije poznat.

Druga ekipa iz Brčkog koja igra u ovoj ligi, Ilićka 01, nakon prvog dijela sezone nalazi se na 12. mjestu sa 14 osvojenih bodova, dva boda više od posljednjeplasiranog Bratstva iz Bratunca, te je izvjesno da će do kraja sezone voditi borbu za opstanak u ovom rangu bosanskohercegovačkog fudbala.

Ilićka je jučer kao domaćin savladala Guber iz Srebrenice rezultatom 5:0. Po dva gola postigli su Igor Grubešić (11. i 45. minuta) i Milenko Bojić (50. i 82. minuta), a jednom je strijelac bio Nedeljko Mišković koji je u 65. minuti pogodio mrežu iz penala.

U sljedećem kolu Ilićka na svom terenu igra protiv Proletera iz Dvorova, a ni termin ove utakmice još nije poznat.