More

FK Jedinstvo Brčko sve bliže plasmanu u Prvu ligu RS-a

Brčanski tim je danas, u okviru 25. kola Druge lige RS-a - Istok, pobijedio Budućnost iz Pilice rezultatom 1:0, golom Cvijetina Pavića u 48. minuti utakmice (penal).

Novinar: Adis Mujdanović

Fudbalski klub Jedinstvo Brčko sve je bliže plasmanu u Prvu ligu Republike srpske.

Brčanski tim je danas, u okviru 25. kola Druge lige RS-a – Istok, pobijedio Budućnost iz Pilice rezultatom 1:0, golom Cvijetina Pavića u 48. minuti utakmice (penal).

Pobjedila i Ilićka

Drugi predstavnik grada na Savi u ovoj ligi – Ilićka 01 – svoju utakmicu 25. kola odigrao je u četvrtak, kada je na domaćem terenu bio bolji od Mladosti iz Gacka rezultatom 4:2.

Golove za Ilićku postigli su Milenko Bojić u 20, Vanja Kaurin u 53, Milovan Arsić u 62. i Dušan Arsenić u 75. minuti utakmice, dok su za goste pogađali Milan Goranović u 14. i Željko Antelj u 90. min.

Jedinstvo prvo s dva boda više

Jedinstvo je došlo do svoje 21. pobjede ove sezone, u kojoj su neporaženi uz samo dva remija, i pet kola prije kraja prvenstva nalazi se na prvom mjestu tabele sa 65 osvojenih bodova (gol-razlika 59:5), dva boda više od Leotara iz Trebinja koji ima utakmicu više. Ilićka je trenutno peta sa 33 boda.

U sljedećem kolu lider igra u gostima protiv Gubera iz Srebrenice (14. na tabeli), kao i Ilićka koja putuje u Rogaticu, gdje će igrati protiv Mladosti (11. na tabeli).