More

Brčko: Jedinstvo remiziralo s Kozarom na početku drugog dijela sezone u Prvoj ligi RS-a

Fudbalski klub Jedinstvo Brčko danas je, na dobro ispunjenom Stadionu Lokomotive u Brčkom, remizirao sa Kozarom iz Gradiške, trećeplasiranom ekipom u Prvoj ligi Republike srpske.

Utakmica 15. kola ovog takmičenja, prvog u drugom dijelu sezone, završila je rezultatom 1:1.

Jedinstvo je došlo u vodstvo nakon što je u 61. minuti u šesnaestercu Kozare srušen Šer i sudija Karić pokazao na bijelu tačku, a iz jedanaesterca gol postigao Cvijetin Pavić.

Kozara je postavila konačan rezultat utakmice u 81. minuti, kada je Petković loptom pronašao Glišića, koji je glavom poentirao za izjednačenje.

Jedinstvo je zadržalo devetu poziciju na tabeli, jedinu koja vodi u Drugu ligu RS-a, sa osam osvojenih bodova, pet manje od Podrinja iz Janje, Tekstilca iz Dervente i Slavije iz Istočnog Sarajeva, te šest od Modriče.

U sljedećem kolu brčanski klub gostuje u Istočnom Sarajevu protiv Slavije, a utakmica je na rasporedu u subotu, 14. marta.

Novinar: Adis Mujdanović